MENU
Головна » Статті » Новинки фонду

Знайомтесь: книжні новинки!

Звертаємо увагу на нові книги, що поповнили фонд нашої бібліотеки у липні 2013 року. Знайомтесь: книжні новинки!

Артюх Л. Звичаї українців у народному календарі / Л. Артюх. – К. : Балтія-Друк, 2012. – 224 с. : іл.

Книжка складається з двох частин, що органічно доповнюють одна одну. Це – історико-етнографічна характеристика святкової та обрядової їжі, починаючи від Святого вечора напередодні Різдва й закінчуючи вечерею на святого Миколая, а також опис найхарактерніших для цих подій народних страв.

Видання стане у пригоді й широкому колу читачів, які цікавляться історією та сучасним станом української побутової культури, і етнографам, і фахівцям-кулінарам, які зможуть продовжити справу реставрації народних справ.

 

Вихованець І. Р. Розмовляймо українською : мовознавчі етюди / Іван Вихованець; післямова А. Загнітка. — К. : Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2012. — 160 с.

У цій книжці йдеться про культуру української мови, типові вади усного і писемного мовлення. У ста десятьох мовознавчих етюдах подано поради стосовно вибору слів, морфологічних форм, синтаксичних конструкцій, словесного наголосу, стилістичних варіантів для найкращого висловлення думки.

Шанувальникам рідного слова, журналістам, науковцям, редакторам, учителям, студентам і учням — усім, хто дбає про культуру української мови.

 


Воропай, Олекса. Звичаї нашого народу: етнографічний нарис / О. Воропай. — Мюнхен : Університетське видавництво, Т. 1.— 1958; Т. 2 — 1966.

"Звичаї нашого народу" — фундаментальна праця Олекси Воропая, підсумок його самовідданої багатолітньої пошукової роботи, яка охоплює річний календарно-обрядовий цикл життєдіяльності українців та традиції народного одягу. Видання розраховане на всіх, кому дороге минуле нашого народу, його прадавні корені. У книжці збережено лексичні та морфологічні особливості мови й пунктуації першовидання, до бібліографії та в посторінкові виноски внесено уточнення.

 


Горелов М. Є. Українська етнічна нація / Горелов М. Є., Моця О. П., Рафальський О. О. -К. : ЕКО-ПРДАКШН, 2012. - 192 с.

Автори цієї книги, у продовження своїх попередніх досліджень, розглядають цікаву і ще не до кінця вирішену проблему формування сучасної української нації, акцентуючи увагу не на політичній, а на етнічній складовій, відслідковуючи шлях попередників сучасних українців від XIX ст. до сьогодення. Для усіх, хто цікавиться історичним розвитком України.

 Пономарів, Олександр. Культура слова: Мовностилістичні поради / О. Д. Пономарів. — 4-те вид., доповн. — К. : Либідь, 2011. — 272 с.

Даються поради щодо вибору лексичних, вимовних, наголосових, морфологічних та синтаксичних варіантів для найкращого висловлення думки в різних стилях сучасної української літературної мови. Видання доповнене новітніми спостереженнями автора та його численних дописувачів. Для, науковців, редакторів, лекторів, журналістів, викладачів, студентів, широкого загалу читачів.

 Савчук, Микола. Український гумористично-сатиричний календар-альманах - Коломия: Вік, 2012. - 400 с.: іл.

Перше такого типу в Україні видання відтворює Мозаїку української сміхової культури. Упорядник — відомий поет-гуморист, заслужений артист України Микола Савчук - створив своєрідну міні-енциклопедію український гумористів, сатириків, карикатуристів і коміків, а водночас невелику хрестоматію українського гумору й сатири. Вміщено низку гуморознавчих матеріалів. Український гумористично-сатиричний календар-альманах зацікавить широке коло читачів.

 


Черепков В.Ф. Серед калинових хустин. Вибране: поезія / Черепков Володимир Федорович. — К.: TOB «Видавництво «Гетьман», 2012. – 319 с.

До збірки відомого українського поета увійшли вірші з попередніх книг та  твори останніх років. Це книга про дружбу, історичне минуле слов’янських народів, патріотизм та боротьбу за мир, про любов та людяність, про цілющу силу рідної природи. Для ліричного героя властиві активність життєвої позиції і  чистота душевних спрямувань. Автор щирим словом доводить, що людина, не дивлячись на кричущі негаразди нашого буття, повинна залишатися людиною і намагатися бути на видноті свого часу.

 


Український віночок: Антологія творів українських письменників для дітей / худож.: Н. Журавльова - К.: АВІАЗ, 2012. - 256 с. : іл.

До антології увійшли календарно-обрядові пісні, легенди, казки, а також твори Т.Г. Шевченка, І.Я. Франка, Лесі Українки, Л.І. Глібова, П. Мирного, П.А. Грабовського, М.М. Коцюбинського, Марійки Підгірянки, П.Г. Тичини, М.Т. Рильського, В.М. Сосюри, Н.Л. Забіли, М.П. Стельмаха, П.М. Воронька, В.А. Сухомлинського, В.В. Чухліба.

 Українські жартівливі пісні / упоряд., передмова, примітки М. М. Красикова. — Харків: TOB «Бібколектор», 2012. — 287 с.

 «Серце наше звеселяймо!» — закликає відома українська пісня. Веселість духу — основа щасливого життя. Сміх робить людей вільними. Пісні, які ви знайдете на сторінках цієї книжки, були чудодійними ліками, які врятували мільйони людей від нудьги, туги і розпачу у складних соціальних і особистих перипетіях буття. Дай Боже, врятують і нас!

 Українські прислів'я і приказки / упорядник Т. М. Панасенко. — Харків: TOB «Бібколектор», 2012. — 351 с.

Немає такої сфери в житті українців, яка б не знайшла відображення в іскрометних і мудрих прислів'ях і приказках. В них яскраво відтворений не тільки характер, але й побут, звичаї, уподобання — все, чим сповнене людське буття. До збірки ввійшли не тільки прислів'я і приказки, а й близькі до них народні порівняння, вітання, побажання тощо, які свідчать про дотепну вдачу і кмітливість українського народу.

Категорія: Новинки фонду | Додав: lala (15.07.2013)
Переглядів: 1132 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]