MENU
Головна » Статті » Сторінка методиста » Корисні новини

IFLA затверджує новий бібліотечний дрес-код

IFLA ЗАТВЕРДЖУЄ НОВИЙ БІБЛІОТЕЧНИЙ ДРЕС-КОД

Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій (IFLA) на останньому з’їзді, що проходив з 26 лютого по 1 березня у м. Мальмьо, Швеція, затвердила новий дрес-код для бібліотекарів. Про це офіційно було повідомлено в останньому віснику бібліотечних подій світу. Всі зміни набувають чинності з моменту прийняття та вже були успішно внесені до відповідного розділу статуту IFLA.

З відповідною заявою до генеральної асамблеї, керівного органу організації, звернулася наглядова рада асоціації. Анастасія Стіл (Anastasia Steele), головуюча постійного комітету у справах публічних бібліотек, у своїй промові зазначила: «Ще з минулого століття за основу бібліотечного дрес-коду було взято класичний англійський костюм з жакетом та прямою спідницею нижче коліна з розрізом. Сучасний дрес-код бібліотекарки має бути більш демократичним, допускати у зовнішньому вигляді брюки, різні варіанти спідниць, коктейльні сукні та літні блузи-топи. Яскрава кольорова гама має прийти на зміну буденним сірим костюмам та спідницям».

Нові концепції вже отримали відображення в ідеях українських дизайнерів Kyiv Library Fashion Week - бібліотечній відповіді тенденціям високої моди, що за два тижні відкриється в столиці. Програма «Бібліоміст» отримала ексклюзивне право опублікувати перші ескізи бібліотечної високої моди на шпальтах свого інформаційного вісника .

Нагадаємо, що раніше в Україні з пропозицією змінити стереотип про бібліотекаря зі сцени національного ярмарку бібліотечних інновацій звернулася Ольга Дубова з Національної бібліотеки України для дітей, підтримуючи ідею демократизації дрес-коду.

IFLA також планує провести окреме пленарне засідання, де розглянуть питання нового дрес-коду, на 80-ій Всесвітній бібліотечно-інформаційній конференції, що відбудеться 16-22 серпня 2014 р. у французькому Ліоні.

 

Джерело: http://www.bibliomist.org/documents/April%201st%20Bibliomist%20Newsletter.pdf

Категорія: Корисні новини | Додав: lala (25.04.2014)
Переглядів: 785 | Теги: дрес-код, IFLA, затверджує, бібліотечний, Новий | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]