MENU
Головна » Статті » Сторінка методиста » Семінари ЦБС

Кухня бібліографа. Як стати майстер-шефом

19 грудня пройшло останнє в 2014 році заняття «Школи бібліотекаря-початківця» Добропільської міської ЦБС. Заняття відбулося в бібліотеці-філії № 2 м. Білозерське. Оскільки бібліотека знаходиться в одному приміщенні з ЦДЮТ, бібліотекарі системи мали можливість оглянути новорічну виставку святкових виробів вихованців ЦДЮТ м. Білозерське.

  

Тема зустрічі  - «Шлях періодичного видання в бібліотеці. Робота з періодичними виданнями» - була обрана для обговорення не випадково. Значна кількість підписних видань в бібліотеках системи викликала у молодих бібліотекарів багато питань з приводу їхньої обробки та роботи з ними. Тому працівники методико-бібліографічного відділу вирішили підготувати та провести для бібліотекарів-початківців практичне заняття з поетапної обробки періодичних видань в бібліотеці.

  

Бібліограф МБВ ЦБС Бучковська Лариса Віталіївна нагадала про важливість головних каталогів бібліотеки, зокрема Систематичної картотеки статей (СКС), яка безпосередньо складається з аналітичних бібліографічних описів статей з періодичних видань. Завідуюча бібліотекою-філією № 2 Демчук Лідія Миколаївна розказала про особливості ведення каталогів, СКС та тематичних конволют в бібліотеці.

  

Бібліотекарі дізналися про види періодичних видань та поетапну роботу з газетами і журналами, про правила складання бібліографічного та аналітичного описів статей, особливості створення та ведення Картотеки періодичних видань та Зведеної картотеки періодичних видань. Практичне заняття було спрямоване на набуття навичок зі складання шифру газет і журналів за допомогою «Авторських двозначних таблиць» Л.Б. Хавкіної та складання бібліографічного та аналітичного опису періодичних видань.

  

Бібліотекарі-початківці вправно впоралися з практичними завданнями. Отриманні знання стануть їм у нагоді при самостійній роботі з  підписними виданнями в бібліотеці. 

Категорія: Семінари ЦБС | Додав: lala (20.12.2014)
Переглядів: 740 | Теги: м. Білозерське, початківця, бібліотекаря, школа | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]