MENU
Головна » Статті » Сторінка методиста » Семінари ЦБС

Професійна зустріч бібліотекарів ЦБС

1 листопада 2013 року в читальному залі Центральної міської бібліотеки відбулась професійна зустріч бібліотекарів Добропільської міської ЦБС.

2013 рік добігає кінця, найважливіша тема бібліотечного сьогодення – планування на наступний 2014 рік та звітність за 2013. Цій темі і була присвячена зустріч бібліотекарів.

Директор Добропільської міської ЦБС Олена Віталіївна Ладченко напередодні приймала участь у дні директора "Організація бібліотечного простору: від стереотипів до творчості" у ДОУНБ ім. Крупської в м. Донецьк, тому мала багато важливої інформації для працівників бібліотек. Вона розповіла про ремоделінг і шляхи модернізації та розвитку бібліотечного простору, створення нового ефективного дизайну бібліотек: «Бібліотеки повинні створювати атмосферу, яка буде сприяти вільному прояву потреб і бажань, серед яких, поряд з інформаційними запитами, потрібно враховувати різноманіття читацьких потреб». Вчасною була інформація про нові нюанси ведення бібліотечної документації, обслуговування інвалідів, надання правової інформації в бібліотеках ЦБС, роботу методичної служби, нові форми нетрадиційних масових заходів...


  

  

Методист МБВ ЦБС Вікторія Євгеніївна Копатько більш детально зупинилась на нюансах та особливостях планування роботи бібліотек системи на 2014 рік та звернула увагу присутніх бібліотекарів на зміни при складанні звітності за 2013 рік. Окремим питанням семінару була тема про охорону праці в закладах культури. Вікторія Євгеніївна нещодавно відвідала в м. Донецьк курси підвищення кваліфікації з питань охорони праці в закладах культури, тож на зустрічі бібліотекарів мала нагоду донести присутнім необхідну в роботі інформацію.

  

Заступник директора Добропільської міської ЦБС Ірина Олександрівна Козачук розповіла про навчальну поїздку на тренінг до м. Чернігів на запрошення від Центру гуманістичних технологій «Ахалар». «На семінарі «Я і громада» досліджували методи «пожвавлення», анімування громади. Обговорювали шляхи перетворення громадських активістів та лідерів у аніматорів - у людей, здатних розвивати локальні співтовариства, людей, які створюють нові зв'язки між жителями, сусідами всередині територій, надихають і показують приклади, вводять нові стандарти спілкування та спільного вирішення проблем...»

  

Завідуюча ВО Добропільської ЦМБ Марина Миколаївна Сіора поділилась позитивними враженнями про відвідування VI Форуму молодих бібліотекарів «Книга. Молодь. Інтелект» обласної бібліотеки для юнацтва м. Луганськ: «Основна тема форуму - «Технології професійного успіху молодого бібліотекаря в роботі з громадою». У програмі Форуму були тематичні секції, практичні заняття, тренінги, майстер-класи, виступи експертів, обговорення міжнародного досвіду. Бібліотекарі взяли участь у Pecha Kucha, де презентувались 20 успішних проектів, втілених молодими бібліотекарями України. Форум подарував приємні позитивні емоції, у бібліотекарів з’явились нові ідеї для впровадження побачених інноваційних форм роботи в своїй бібліотеці».

  

Корисної та необхідної для роботи бібліотекарів інформації було багато. Тож, залишається тільки невпинно йти вперед, працювати на благо громади міста, щоб бібліотеки стали місцем не тільки спілкування, але й місцем активної дії задля кращого розвитку кожної особистості окремо й громади в цілому.

Категорія: Семінари ЦБС | Додав: lala (05.11.2013)
Переглядів: 1462 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]