MENU
Головна » Статті » Сторінка методиста » Семінари ЦБС

Школа бібліотекаря-початківця. Урок 2

27 березня 2014 р. на базі ЦМБ Добропільської міської ЦБС продовжила свою роботу «Школа бібліотекаря-початківця». Нагадаю, що цей бібліотечний проект був запропонований методистом МБВ ЦБС Копатько В.Є. і працює в рамках заходів з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Добропільської міської ЦБС.

Тема зустрічі була присвячена організації фондів бібліотек ЦБС. Заступник директора Добропільської міської ЦБС Козачук Ірина Олександрівна висвітлила для бібліотекарів-початківців найважливіші аспекти бібліотечної справи з організації фондів: ведення документації, особливості формування, використання, розміщення, розстановки, перевірки, обліку, збереження та аналізу бібліотечного фонду. Особливу увагу Ірина Олександрівна звернула на переваги ведення інвентарної книги в електронній формі.

  

Завідуюча відділом комплектування і обробки документів (ВКіОД) Добропільської міської ЦБС Власенко Наталя Володимирівна розказала про путь, який проходить книга, яка щойно надійшла у ВКіОД, про правила реєстрації книг та періодичних видань в книгах сумарного обліку, а також про правила розподілу нових надходжень між бібліотеками-філіями, особливості ведення облікового каталогу і бібліографічного запису на облікових картках на видання.

  

Бібліограф МБВ Добропільської міської ЦБС Бучковська Л.В. розповіла про правила ведення інвентарної книги та особливості оформлення нових надходжень.

Практичне заняття для бібліотекарів-початківців, яке організувала та провела Козачук І.О., було спрямоване на формування навичок правильного складання бібліографічного опису на різні види видань.

  

  

Директор Добропільської міської ЦБС Ладченко Олена Віталіївна зауважила, що формування бібліотечних фондів вимагає від бібліотекаря точного знання завдань, що стоять в даний час перед бібліотекою, а також постійного вивчення контингенту користувачів, їхніх потреб, інтересів, літературних смаків, стимулів, мотивів звернення до документів. Запорука успіху полягає в умінні визначити, передбачити майбутні інформаційні запити, що робить формування бібліотечних фондів не тільки наукою, але й мистецтвом.

  

Семінар пройшов у формі активного обговорення насущних бібліотечних питань стосовно організації фондів. Молоді бібліотекарі системи показали гарні знання з теми семінару, зацікавленість в бібліотечній справі, бажання вчитися новому та вдосконалювати свою роботу.

  

Бібліограф МБВ ЦБС

Бучковська Л.В.

Категорія: Семінари ЦБС | Додав: lala (31.03.2014)
Переглядів: 815 | Теги: початківця, бібліотекаря, фондів, школа, семінар, Бібліотек, Організація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]