MENU
Головна » Статті » Виставки online

«Голокост – лихо ХХ століття»

 27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день в 1945 році було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. До уваги наших користувачів в абонементній залі нашої бібліотеки тематична полиця - реквієм «Голокост – лихо ХХ століття».

Ці події сповнені стражданням, жахом, часто німим болем, але також і спробами істориків осягнути масштаби злодіянь. Основні персонажі подій – люди, які опинилися сам на сам із тоталітарним режимом, безпорадні ж перед ним маленькі статисти великої трагедії.

За оцінками "Енциклопедії Голокосту" (видана музеєм Яд-Вашем), загинуло до 3 мільйонів польських євреїв, 1,2 мільйона радянських євреїв, з них 140 тисяч євреїв Литви і 70 тисяч євреїв Латвії.

За період з 1941 до 1945 року на українських землях загинуло близько 1,5 мільйона євреїв та понад 4 мільйона українців та представників інших національностей.

За весь час німецької окупації у Бабиному Яру було розстріляно 90–100 тисяч людей, з них десь 65–70 тисяч євреїв. У 1946 році на Нюрнберзькому процесі наводилася оцінка близько 100 тисяч осіб, згідно висновкам спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва.

 

 

Категорія: Виставки online | Додав: otdelobslujivaniya (22.01.2020)
Переглядів: 47 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]