MENU
Головна » Статті » Виставки online

«Право для всіх»

Соціально-правовому  захисту  кожного громадянина в нашій країні надається велике значення. У сучасних умовах надзвичайно актуальними для громадян нашого суспільства стали проблеми правової обізнаності та юридичної грамотності.  Щоб підкреслити важливість цього в Добропільській Центральній бібліотеці щороку проходить тиждень правових знань.

Так, з метою формування правової грамотності у читальному залі бібліотеки для користувачів розгорнута тематична виставка-порада «Право для всіх». За допомогою літератури, яка представлена на виставці кожен громадянин зможе поглибити свої правові знання і виробити стійку позицію в необхідності збереження своїх прав і дотримання обов'язків, зможе зорієнтуватися в різних життєвих ситуаціях. 

У першому розділі виставки «На сторожі людини – Закон» підібрана література, яка розповідає, що  кожна людина повинна знати свої права і обов'язки. Адже правова безграмотність не звільняє від відповідальності. І чим раніше людина починає знайомитися з правовими нормами нашої держави, тим легше йому буде відстоювати свою громадянську гідність, знати і захищати свої права.

  У нинішній час тема місцевого самоврядування в Україні є дуже актуальною, бо саме від успішного його розвитку багато в чому залежить майбутнє нашої держави. Тому місцеве самоврядування привертає до себе увагу. Суспільні відносини в сфері здійснення територіальною громадою влади на місцях стало об'єктом розгляду в другому розділі «Гарант демократизації суспільства».

Соціальне забезпечення громадян є складовою частиною держави, що розвивається і виконує дуже важливу функцію - захисну. Перш за все саме це завдання ставить перед собою суспільство, надаючи соціальне забезпечення своїм громадянам, бо захист їх у важкій життєвій ситуації, допомога у вирішенні різних проблем (матеріальних, фізичних, психологічних, вікових тощо) є основним призначенням соціального забезпечення. Зміст поняття соціального забезпечення, його параметри та права громадян на його отримання розкриті у третьому розділі «Головне слово - твоє».

Майже всі ми пов'язані з кимось сімейними відносинами, і корисно знати, які права і обов'язки у нас в зв'язку з цим виникають. Тому у четвертому розділі виставці «Сімейні справи» представлена література по сімейному праву. Воно регулює шлюбно-сімейні відносини, умови та порядок вступу в шлюб, визначає права і обов'язки подружжя, батьків і дітей по відношенню один до одного, регулює питання усиновлення та виплати аліментів.

Очевидно, що знання правових норм само по собі не може визначити правомірність поведінки, це лише крок до формування правосвідомості. Кожен громадянин повинен прийти до розуміння ролі закону в сучасному суспільстві, поваги прав інших членів суспільства, виробити навички використання правової інформації, а також навички звернення до кваліфікованої юридичної допомоги.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться питаннями права, ознайомитися з представленою на виставці літературою і сподіваємося, що вона допоможе дізнатися вам щось нове, стане в нагоді у вирішенні конкретних життєвих проблем.

 

Категорія: Виставки online | Додав: maryshyak (12.12.2018)
Переглядів: 134 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]